دستگاه لیزر آبه لیا ( ناامیدی سلطنتی )

فروش گیاه تاکسوس لوله ای دستگاه لیزر همگانی : آبلیا , آبه لیا , یأس سلطنتی

اسم ان دستگاه لیزر یسی : Abelia

نام علمی : Abelia x grandiflora

خانواده : Caprifoliaceae

آبلیا

رنگ دستگاه لیزر : دستگاه لیزر های صورتی و سفید

شکل دستگاه لیزر : زنگوله ای

میوه : ندارد

مقدار حد بیشتر : در طی 2 تا ۳ سال به حداکثر ارتفاع 2 متر و پهنای حداکثری 1 متر خواهد رسید .

فصل دستگاه لیزر دهی : عصر طولانی دستگاه لیزر دهی سراسر فصل‌تابستان است . کاسبرگ قرمز‌رنگ آبه لیا تا اوایل فصل زمستان روی بوته باقی می ماند .

برگ : سبز و متقارن که برگهای تازه در راز شاخه ها به رنگ ساقه یعنی قرمز رنگ و صورتی اند .

خاستگاه و موطن گیاه : هیبرید شده دو جور آبلیا در ایتالیا

توضیحات راجع‌به گیاه :

آبه لیاها پر سرعت الرشد با سرشاخه های زیبای براق و دستگاه لیزر های کم رنگ زنگی صورت دلخواه کاشت در لبه ی بوستان به جای پرچین است . آبه لیا برای کاشت تحت عنوان پرچین غیر قانونی و سری و در محوطه مورد ی باغچه یا این که ترکیب با بقیه درختچه ها ی زینتی در روی مرزکاملا دلخواه است . این گیاه همیشه سبز دارای شاخه ها ترکه های لاغر و بلند و قوس دار است .

آبلیا یأس سلطنتی

برای حفظ از آن دستگاه لیزر ها را از خیس شدن محفوظ نگه دارید , جهت تامین رطوبت پایدار دستگاه لیزر دان را درون دستگاه لیزر دانی بزرگتر قرار داده و حد فاصل بین آن دو را با خزه مرطوب پر نمائید . مخلوطی از سه نصیب خاک لوم و یک بخش پیت خاک مناسب برای یأس است . در اوایل فصل بهار با تمام شدن دستگاه لیزر ها بعد از هرس شاخه‌های کم آب دستگاه لیزر دان را بده بستان فرمائید , در رخ عدم امکان ردوبدل صرفا به خارج کردن خاکهای سطحی دستگاه لیزر دان و عوض نمودن آن با خاک جدید و بی نیاز اکتفا نمایید .

خاک مناسب :

آبه لیا به عمده خاکها جز سنگین وزن و مرطوب سازگاری نشان میدهد .

روشهای ازدیاد و نشر :

نشر با بذر : –

انتشار با قلمه : انتشار این گیاه از روش قلمه های نصفه خشبی گرفته شده در اوایل فصل تابستان تا وسط پاییز فیس می پذیرد قلمه های خشبی بلند از شاخه های یکساله لاغر بدو ن برگ که درزمستان برداشت می شوند برای انتشار آبه لیا مطلوب اند .

خوابانیدن شاخه : –

لینک زدن : –

نا امیدی سلطنتی آبلیا